Kto chce hýbať svetom, nech najprv hýbe sám sebou.

Autor: Natália Remeníková | 3.7.2013 o 17:32 | (upravené 3.7.2013 o 17:53) Karma článku: 3,30 | Prečítané:  854x

Človek je jediný tvor, ktorý je, bol a bude schopný meniť, hýbať a zdokonaľovať dejiny a prítomnosť. Človek je tvor, ktorý sa dokáže hlbšie zamyslieť nad podstatou svojej existencie. Človek je tvor, ktorý dokáže premýšľať, tvoriť, vytvárať nové, zdokonaľovať staré.

Už od počiatku, ak chcel človek niečo dosiahnuť, musel najprv pohnúť sám sebou, svojim myslením, nájsť motiváciu, inšpiráciu, odvahu.  Najväčšou prekážkou človeka v jeho ceste za úspechom, je človek sám. Preto si aj myslím, že Sokrates povedal práve tento výrok.  Najprv musíme prekonať sami seba, a potom môžeme meniť svet. Každý z nás chce niečo v tomto svete  znamenať, niečo po sebe zanechať, nie len nejakú spomienku, ale niečo hodnotné. Za týmito cieľmi nás ženie túžba. Túžba po bohatstve, zisku, šťastí, úspechu..a mnoho ďalších vecí. Túžba je základná hnacia sila ľudstva. Každý po niečom túži, tak isto ako každý túži po úspechu. Musíme spoznať svoju jedinečnosť, naučiť sa kreativite, tvorivosti. Myslím si, každá dokonalosť musí mať svoje základy postavané na maličkostiach, na detailoch, ktoré ju robia úplnou a krásnou.  Preto najprv musíme pochopiť tieto maličkosti, akceptovať ich a potom môžeme pokračovať v svojej ceste za úspechom, uznaním.  Každý z nás je jedinečný, a je úlohou každého dokázať sám sebe, že je schopný väčších vecí, ako si dovtedy myslel, musí objaviť svoj talent a schopnosti, ktoré posunú vpred jeho a možno aj celé ľudstvo. Veď aj tí najväčší myslitelia, vynálezci, museli prísť na svoj talent, a možno pre nich malými objavmi zmenili dejiny ľudstva. Ako povedal Sokrates – najprv musíme pohnúť sami sebou, a potom môžeme pohnúť aj celým svetom. I ten najmenší tvor je schopní veľkých vecí, keď prekoná seba samého, objaví svoj talent, jedinečnosť a naučí sa veriť v seba samého. To je to, čo dneska hýbe svetom – viera v seba samého, viera v to, že každý z nás je iný, jedinečný. Mnohí, dnes slávny ľudia to spoznali. Ako napríklad taký Michael Jackson aj sám vo svojej piesni spieva "If you wanna change the world, take look at yourself and then make a change." Preto úplne súhlasím s výrokom Sokrata : Kto chce hýbať  svetom, nech najprv hýbe sám sebou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?